Est Eng  
   
  Salongist    Uudised   Artiklid   Otsing    Oksjon   E-näitus
 
   
  Akvarell(10)   Fotonäitus(238)   Graafika(41)   Joonistus(11)   Maal ja pastell(20)   Tarbekunst ja skulptuur(2)   VARIA(2)   Video, DVD(11)   VIIMATI LISATUD/MUUDETUD(121)     
   
 
VIIMATI LISATUD/MUUDETUD
 
     
 
 
     
 
Autor: Ilmar Malin (1924-1994)
Teos: "Kooslus" 1984
Materjal: Lito, paber
Mõõdud: Km 24,5 x 35,5 cm
Raamimata teos
Hind: 195.00 €
Ilmar Malin õppis 1948. aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas ERKI 1954. Oli pikka aega maaliõppejõud Tartus. 1993 omistati talle Kristian Raua nimeline preemia.

Tamara Luuk: "Üks huvitav arengujärk Malini loomingus saab alguse kunstniku joonistustest. Et joonistuslik element Malini maalides on väga oluline, siis ka kunstniku pöördumine joone iseseisvuse juurde ootuspärane. Ja selles peitub veel olulisemgi tähenduslikkus: seekord muutub Malin selleks, et leida toetuspunkti iseendast. Kuidas teisiti saakski tõlgendada "Seisundite" julgust minna tagasi kujunemise kompleksiderikkasse maailma. Kunstnik korjab kokku seni hajusate detailidena maalidesse laialipillutatud elundid, mehhanismis ja muud "kahtlase" päritoluga kujundid ning monteerib neist kokku terve olemisruumi. See pole kaugeltki konfliktitu, ka mitte alati helge, ent kunstniku enda jaoks arvatavasti paljastuslikult ausam ja olulisem kui vaataja tarvis. Malini monumentalisti ja komponeerija anne lubab viia need joonistused üsna edukalt maali, kus neis hakkab kõlama juba nüanssidelt erinev esteetiline rõhuasetus. Ent sisuline probleem, mille ette Malin on ennast joonistuses seadnud, lubab oodata taas muutuvat ... kuhu muutuvat Malinit? (Ilmar Malin. Inimesed, sümbolid, olevused" Tallinn 1988)

 
 
Tagasi eelmisele lehele   Küsi lisainfot teose kohta    
 
Lehe algus