Est Eng  
   
  Salongist    Uudised   Artiklid   Otsing    Oksjon   E-näitus
 
   
  Akvarell(9)   Fotonäitus(238)   Graafika(41)   Joonistus(11)   Maal ja pastell(19)   Tarbekunst ja skulptuur(1)   VARIA(2)   Video, DVD(11)   VIIMATI LISATUD/MUUDETUD(81)     
   
 
VIIMATI LISATUD/MUUDETUD
 
     
 
 
     
 
Autor: Amandus Adamson (1855-1929)
Teos: "Kunstniku sünnikodu Uuga-Rätsepal" u. 1877 (?) UUS HIND 800 €
Materjal: Õli, puu
Mõõdud: 18,7 x 27 cm
Raamitud teos
Hind: 1000.00 €
Amandus Adamson äratas puidunikerdamisega tähelepanu juba Tallinnas Toompea vaestekoolis õppides. Neljateistkümne aastasena sõitis ta salaja Peterburi et astuda Kunstide Akadeemiasse. Nooruse tõttu teda aga kooli ei võetud ning naasnud Tallinna asus ta Bergi puutöökotta ametit õppima. Pärast mitmendat katset pääses ta 1876. a Peterburi Kunstide Akadeemiasse, kus õppis vabakuulajana. Kooli lõpetamisel 1879. a pälvis ta akadeemia suure hõbemedali, mis andis õiguse III järgu kunstniku nimetusele. Kuna Adamsonil puudus keskharidus anti talle ainult "vabakunstniku" nimetus. Seejärel elas ja töötas ta peamiselt Peterburis ning Pariisis. 1907. a omistas Peterburi Kunstide Akadeemia Amandus Adamsonile loominguliste saavutuste eest akadeemiku nimetuse. Peterburis ja Pariisis elades külastas Adamson sageli Eestit. Siin peatus ta harilikult sugulaste juures Paldiski lähedal, Paldiskisse hakkas ta rajama ka ateljeed. Kunstniku valdavalt hilisromantiline maalilooming haakub tema skulptuuride romantilise paatosega, moodustades ajastule küllaltki tüüpilise stiililise terviku.

Mai Levin: "Pruun-rohelistes toonides etüüd võib olla maalitud 1877. a. suvisel koolivaheajal. Suvevaheajad veetis Adamson õpiaastail Peterburi Kunstide Akadeemias, (1876-79) kodukandis. 1877. a. suvest pärineb joonistus sama motiiviga. Teos on kuulunud perekonna kogusse."


 
Tagasi eelmisele lehele   Küsi lisainfot teose kohta    
 
Lehe algus